Мої батьки пішли під вінець тоді, коли у мого батька було двоє дітей від першого шлюбу. Через деякий час народилася я. Ми щасливо живемо всі разом, великою родиною. І мої старші брати для мене найрідніші, хоч у нас різні мами. Я не знала всіх таємниць, які від мене приховували батьки, бо була ще мала. Одне я знала точно: тато один раз на місяць кудись зникає на цілий день. Хоча я і була дитиною, але думала зовсім про дитячі речі, переживала, що тато має коханку. Я боялася, що мої батьки розлучаться. Одного разу я попросила його сходити зі мною на футбольний матч нашої місцевої команди. Він сказав, що в цей день не зможе, тому що у нього є справи. Які справи можуть бути важливіше рідної дочки? Я навіть образилася на папу за це. А ввечері не витримала і сказала мамі: — Мам, мені здається, у тата є інша жінка, а може і інша сім’я. Він кудись зникає на цілий день, без пояснень, а ти його відпускаєш! — Прийде час, і ми з тобою підемо до цієї іншої жінки, щоб провідати її. Я тоді зовсім не зрозуміла, що мама мала на увазі. Моє цікавість узяла верх і я не придумала нічого кращого, як простежити за татом.
У той день він, як завжди, рано вийшов з дому і кудись подався. Я сказала мамі, що біжу до подруги, а сама побігла за ним. По дорозі тато купив квіти. Яким же моїм здивуванням було, коли я побачила, що тато прийшов на цвинтар. — Навіщо йому так рано на кладовище? — подумала я собі. Папа підійшов до якоїсь могили, поклав квіти, запалив свічку і сів на лаву.Так він просидів кілька годин, нерухомо. Мені набридло за ним спостерігати і я, спантеличена, повернулася додому. Вдома я відразу запитала у мами, до кого тато ходить на цвинтар, на що мама мені сказала: — Ти що, переслідувала його? Оля, так не можна. Але, якщо тобі вже так хочеться про все дізнатися, то я тобі розповім. Багато років тому, ще до того, як ми з твоїм татом знали один одного, у нього була дружина Наталя. Вона в дуже молодому віці — їй було всього 28 років — смертельно захворіла. Шансів врятувати її не було, вона дуже важко і болісно вмирала, а твій тато був поруч з нею до останньої хвилини.
Він дуже любив її. Уяви собі, побачити, як людина, з яким ти планував провести все життя, без якої ти собі не уявляв існування, вмирає і ще й так тяжко. А ти не можеш нічого вдіяти. Після цієї трагедії, тато кожен місяць, того числа, коли не стало Наташі, ходить на її могилу, щоб побути з нею, поговорити, розповісти про дітей. — І ти не ображаєшся на нього, що він до сих пір не забув її? — Звичайно, ні. Я була готова до того, що в нашому житті буде ще одна жінка. Я рада, що він її не забув. Твій батько дуже добрий і вірний чоловік. Він любить мене, по-своєму, я в цьому ніколи не сумнівалася. Я сама іноді ходжу з ним до Наталі. Хоча ніколи її не знала, але впевнена, що вона була чудовою дружиною, мамою і жінкою. Наша розмова перебив тато: він чув все, про що ми з мамою говорили. Зайшовши в кімнату, він сказав мені, що в наступний раз не треба потайки за ним стежити, посміхнувся мені і додав: — Я люблю вас над усе в світі і ніколи ніщо не проміняю, що не сумнівайся в цьому. Але я відчуваю обов’язок перед Наталею, тому час від часу ходжу до неї, щоб вшанувати пам’ять.